ako prebiehajú zájazdy

Praktické informácie pre každého, kto sa chystá navštíviť Slovinsko – Soču s nami

Ešte Vás doteraz nik nenazval „rekreant“ ? Chystáte sa spoznať dolinu Soče v Slovinsku a máte množstvo otázok? Čítajte a dozviete sa …

Ako to celé prebieha?

Ak sa rozhodnete navštíviť nádhernú dolinu Soče, vyskúšať zážitky, ktoré ponúka a rozhodnete sa tak urobiť s našou cestovnou agentúrou, stanete sa na  pár dní rekreantom (počuť budete vaščinou „milý naši rekreanty!“ – pozn.  v texte nie sú gramatické chyby) a stanete sa tak  súčasťou raftovej posádky či kaňonigovej výpravy.

Kvôli zabezpečeniu plynulého priebehu, je potrebné dodržiavať týchto pár zásad

  • Odchod na dohodnuté programy je každý deň o 9:00 (vystrojovanie 8:30) pričom v letných mesiacoch (jún, júl august) pre kaňoning Sušec a Fratarica je odchod o 7:45 (vystrojovanie 7:30) ráno. Pre poobedné programy je odchod o 14:00 (vystrojovanie 13:30)  – pred tým je potrebné dohodnúť sa s prideleným inštruktorom a mať pripravenú výstroj podľa typu programu, nachystané suché veci a byť pripravený na parkovisku s celou svojou skupinkou ostatných „rekreantov“.
  • Dodržiavať pokyny inštruktora – je nevyhnutné aby či už na rafte alebo pri kaňoningu každý dodržiaval slová inštruktora. Nerozvážne konanie jednotlivca môže ohroziť celú skupinu.
  • Po návrate z programu je nutné sa postarať o pridelenú výstroj. Ak budete neoprén používať viacero dní, je potrebné ho zavesiť a nechať uschnúť na vešiakoch na pridelenom mieste zo zadnej strany vystrojovacích búd, ideálne celá skupinka na jednom mieste. Ak už neoprén nebudete používať, inštruktor Vám ukáže kde a ako  neoprény vyčistiť a kde vrátiť výstroj.
  • Pre rafting zabezpečujeme dopravu našimi vozidlami v prípade kaňoningu si rekreanty zabezpečujú dopravu individuálne.

Po programe  je podľa dohody a chuti možnosť urobiť si výlet k vodpádom (Kozjak, Virje, Boka), k Soči (Velike Koryta, Mala Koryta), k historickým pevnostiam (Kluže, Fort Hermann, Zákopy z 1 svet. vojny), za scénickými výhľadmi na Mangartske sedlo, alebo za ostatnými atrakciami, ktoré dolina Soče ponúka (Zipline).  Všetky potrebné informácie o výletoch po okolí (turistika, ferraty, bike, atď.) nájdete na nasledujúcom odkaze – VÝLETY PO OKOLÍ Fakultatívne výlety si zabezpečuje každá skupinka samostatne. (Ak by ste mali problém zorientovať sa, alebo by ste potrebovali nejaké iné rady, každý inštruktor Vám Rád pomôže).

Večer už strávite podľa vlastného uváženia.

POZN:  Všetky programy poskytujeme denne od začiatku mája až do konca septembra.

Podmienky

V letných mesiacoch je počas slnečných dní teplota okolo 25 ̊C, v noci sa  ochladí na 16 ̊C.  Ak plánujete aj vysokohorskú turistiku, treba myslieť na chladnejšie podmienky vo vyššej nadmorskej výške a tomu prispôsobiť aj svoje vybavenie.

Čo si vziať so sebou

V prípade vodnej turistiky nie je potrebné mať špeciálne oblečenie, všetku výstroj Vám zabezpečíme my.

Treba myslieť vopred na to, že inštruktori Vám nemôžu nosiť pri programoch telefóny, kľúče od auta a iné – preto je dobré si pribaliť vodotesné obaly. Hlavne pri kaňoningových programoch ostáva auto zaparkované na parkovisku a kľuče od auta si musíte vziať so sebou. Dá sa ľahko kúpiť napr. na decathlon.sk.

Je dobré mať pripravenú malú tašku alebo ruksak (keď nič iné dá sa použiť aj igelitka  ), kde si pred odchodom na rafting  alebo na kajakovanie zbalíte suché oblečenie, do ktorého sa po raftingu/kajakovaní  prezlečiete. Suché veci Vám odvezieme my a preto je ideálne mať ich dobre zbalené, aby Vám nič nevypadlo.

Upozornenie: Nosiť okuliare pri programoch je nebezpečné. Pri kaňoningu, ktorého súčasťou je aj zlaňovanie je nebezpečné nosiť prstene! Pre ženy je odporúčane mať vlasy pevne spojené (zafúka vietor, vlasy sa zamotajú do lana a verte, nie je to príjemný pocit), ideálne gumičkou na vlasy (pevné spony otláčajú pod prilbou).

Stravovanie

V súčastnosti neponúkame stravovacie služby. Súčasťou nášho penziónu je však miestna reštaurácia (aj s ponukou raňajkového menu). Nájdete širokú ponuku jedál od 6€. V okolitých dedinách je množstvo lokálnych reštaurácií alebo si viete urobiť nákup v miestnych supermarketoch (Mercator), v lokálnej pekárni alebo v cukrárni a pripraviť jedlo sami. Na spoločnej terase je k dispozícii gril. Na mapke nižšie nájdte vybrané reštaurácie v doline Soče.

Zoznam vybraných Reštaurácií

Gostilna pod Lipco – na obchvate Bovca, Pizza, špeciality na grile, miestne špeciality, otvorene každý deň do 22:00.

Letni Vrt – na namesti v Bovci, Pizza, špeciality na grile, miestne špeciality, otvorene každý deň do 22:00.

Casa Monte – cca 500 m z Bovca smerom na Predel je odbočka vľavo strmo do kopca, sledovať cedule Casa Monte – cca po 1 km nádherná reštaurácia uprostred lesa, otvorene každý deň od 17:00 do 22:00.

Gostilna pri mostu –  Smerom na Kobarid cca 10 km od Bovca pred dedinkou Žaga, v ostrej ľavotočivej zákrute, Pizza, špeciality na grile, miestne špeciality, otvorene každý deň do 22:00 okrem štvrtku.

Gostilna Lazar – pri mestečku Kobarid – viď výlety po okolí smer Kobarid – slap Kozjak. Mäsové palacinky, steaky , špeciality na grile, miestne špeciality, otvorene každý deň do 22:00.

Reštaurácie v meste Bovec

Potraviny

Ceny potravín sú podobné ako na SR, možno o pár percent vyššie ale nemusíte sa obávať extrémne vysokých cien.

MERCATOR – v centre Bovca -potraviny aj drogéria– otvorené každý deň do 19:00

MERCATOR – pri kruhovom objazde Bovca -potraviny aj drogéria- otvorené každý deň do 17:00

Pekáreň z kruhového objazdu od hotela Mangart smer do centra v ľavotočivej zákrute na pravej strane, otvorené každý deň od 06:00 do 22:00.

Potraviny v meste Bovec

Ubytovanie

Ak si vyberiete ubytovanie u nás, čakajú Vás 3-8  lôžkové izby s vlastnou kuchyňou a sociálnym zariadením – viac info o našom ubytovaní nájdete na nasledujúcom odkaze UBYTOVANIE V SLOVINSKU. Check in pre ubytovanie v našich apartmánoch je od 16:00 do 23:00 a check out pri odjazde je 09:00.

Pri ubytovaní v našich apartmánoch je veľmi podstatné dodržiavať nočný kľud od 22:00 do 06:00.

V okolí sa nachádza aj množstvo kempov a taktiež penziónov. Najbližší kemp k našej základni je kemp Prijon http://www.prijon-sportcenter.si/  v Čezsoči cca 80 m od našej raftovej základne a apartmánov viď mapka dole. Pre rezerváciu kempu sa prosím obráťte priamo na recepciu Prijon:

Kemp Prijon – Čezsoča 12b, 5230 Bovec, Slovenija

Telefón: +386 5 388 67 20

GSM: +386 41 528 767

E-mail: INFO@PRIJON-SPORTCENTER.SI

Cesta z rafting.sk do kem

Doprava

V prípade záujmu vieme zabezpečiť aj dopravu zo Slovenska. Minimálne však pre 5 os. Čo sa týka dopravy na mieste (dolina Soče), počas našich programov dopravu zabezpečujeme len pri raftingovom programe. Pri kaňoningu a ostatných programoch treba na dopravu použiť vlastné autá. (Okrem programov, ktoré majú u nás zabezpečenú kompletnú dopravu už zo Slovenska).

Ak k nám cestujete zo Slovenska navigácia Vás často navedie síce správnym smerom, nie však najoptimálnejšou trasou. Doporučujeme trasu Bratislava – Eisenstadt – Graz – Villach – Tarvisio – Predel- Čezsoča. Výhodou tejto trasy je, že sa vyhnete zápcham pred Viedňou, ušetríte vzdialenosť cca 40 km. Pri tejto trase je potrebné mať rakúsku dialničnú známku (cca 9 eur pre 10 dňovú známku) ale nemusíte sa obávať prechádzania po talianskej hranici, nakoľko mýtna brána v Taliansku začína až za zjazdom na smer Tarvisio. Prajeme štastnú cestu!

 

Turistika

Praktické informácie o turistických trasách nájdete na web stránke http://www.hiking-trail.net/